Talviaikaan siirtymisessä ainut hyvä asia on valoisammat ja virkeämmät aamut. Muuta hyvää kellojen siirtämämisestä ei sitten olekaan, sillä iltasella voisi helposti painaa päänsä tyynyyn jo pimeän tultua.
Koska arkea ja viikonloppua luonnollisesti vietetään eri ajankohtina, pitää useimmiten viikonloppuihin kohdistuvaa luksusta kehitellä myös arki-iltojen iloksi. Tänään se toteutui avocadopastalla, lempimusiikilla, takkatulella ja joulujuomalla.
Kiitos korvamadosta (otsikko) :D
VastaaPoistaEn ole ikinä testannut tuota avocadopastaa, olisikohan jo aika...!
Heh, pahoittelut korvamadosta - nyt se tarttui meikäläisellekin! :) Kannattaa ehdottomasti joskus testata tuota avocadopastaa, se on helppo ja nopea tehdä! Suosittelen! Kivaa keskiviikkoa sinne!
PoistaOletko testannut jo tämän vuoden Blossaa? Onko hyvää? Pullo on ainakin kaunis.
VastaaPoistaJoo, testattu on! Hyvää on tänä vuonna, kannattaa testata! Pullo on tosiaan tänä vuonna kivannäköinen.
PoistaAvocadopasta, pitäiskin taas kokkailla joku kerta. Ihanat tunnelmakuvat! Tää pimeys todellakin väsyttää, mutta sit voi hyvällä omalla tunnolla pötkötelöä enemmän :)
VastaaPoistaIhan totta! Aamuisin on onneksi valoisampaa, niin saa päivän ainakin jokseenkin reippaasti käyntiin. Ja viikonloppukin edessä :-) Kivaa perjantaita!
Poista