Aurinkoisen mukava viikonloppu on tuntunut tällä kertaa hieman lyhyemmältä eilisen työkeikautuksen johdosta. Keikautus kokonaisuudessan jäi ehdottomasti kuitenkin positiivisen puolelle, sillä samoilla suunnilla sijaitsi Sisustusbloggaajien kirppis - vaikka pääsin mestoille selvästikin rutkasti jälkeen päivän sesonkiajan, oli pöydillä vielä jäljellä monia upeita kotiinkannettavia aarteita. Ja ennen kaikkea oli mukavaa moikkailla tuttuja!
Tänään on keskitytty rehelliseen laiskotteluun, vaikka saipa Mies itsestään sen verran irti ja hoiti vihdoin yläkerran parvekkeen syksyisempään kuosiin. Enää puuttuvat kanervat tai muut vastaavat syyskukkaset, joita voisi tästä tirpaista hakemaan Ipanan herättyä kauneusuniltaan.
Ja ilmestyipä Ipanan käteen lauantaiaamuna Miehen pikkukakkosvahtivuorolla moinen itsepiirtämänsä tiitiäinenkin. Semmosta!
Voi miten upeat sukat!
VastaaPoistaNiin on! Aamuinen kirpparilöytö kahdella eurolla, oli kovin vaikeaa vastustaa! :)
PoistaKauniita kuvia ja aivan ihanat sukat ensimmäisessä kuvassa <3
VastaaPoistaVillasukat oli kyllä ihan helmi löytö! Plussaa väreistä ja pitkistä varsista! Kyllä noita kelpaa talvella jalat lämmittää :)
Poista