Käytiin aamureissulla haistelemassa Turun kevättä, kirmattiin herkkuostoksille Herkkuun ja vedettiin massut täyteen yhdessä suosikeista. Turku on niin nätti, kivenheiton päässä meidän kyliltä mutta silti vähän niinkuin ulkomaille menisi - kun tuo itäsuunta on huomattavasti tutumpi vaikka kauempana onkin.
Iltapäiväkävelyn tuloksena lisää ulos istutettavia narsisseja ja myöhemmin tänään nähdään kotisohvalla kaksi pöljän näköistä leffakatsojaa kummat lasit päässä, sillä katseluun pääsee vihdoinkin seitsemän kultaisen ukkelin voittanut avaruusseikkailu!
Mukavaa lauantai-iltaa!
Mukavaa lauantai-iltaa..:)
VastaaPoistaKiitos samoin! :)
PoistaOllapa oma piha, johon istuttaa kukkia.
VastaaPoistaPohdin juuri, voiko lauantaina mennä nukkumaan ennen puoli kymmentä.
Pohdin eilen ihan samaa, yhdeksältä. Menin nukkumaan, perjantain kunniaksi.
PoistaMe saatiin just leffa katsottua. Hölmöltä näytettiin täällä aurinkolasit päässä, mutta leffa oli hyvä. Kolmedeenä varmasti vieläkin tehokkaampi, mutta suosittelen. Nyt voikin mennä sitten nukkumaan :)
Kuulostipa ihanalta ja ihania kuvia.
VastaaPoista:)
PoistaI ve been in Turku, its so so beuatiful!
VastaaPoistaI agree!
Poista