lauantai 15. helmikuuta 2014

juu vai ei






Kukkakaupasta löytyi mukiinmeneviä pikkaraisnarsisseja ja Marimekossa piipahdetun hetken jälkeen jäi uusi keittiön ikkunaan kaavailtu kangas kutkuttamaan. Jokseenkin ehkä pelottavaa todeta, että tuo viisikymmenvuotias kuvio on jotenkin niin.... nätti.

Aamulla nukuttiin pitkään toiveissa pirteämpi olo illalla. Ainakin eiliseen verrattuna. Täällä taisi koko jengi olla pedissä jo ennen puoli ysin uutisia. Oliko se niin, että yhtä monta päivää menee palautuessa mitä aikaero tunneissa?

10 kommenttia:

  1. Näyttää tosi kauniilta - kaikki.

    Ihanaa, että olette saaneet nukkua. Uni. <3 Toivottavasti toivutte aikaerosta pian.

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Nukkuminen on kyllä ihmisen parasta aikaa. En muista milloin olisin ollut niin väsynyt kuin eilen illalla. Kattelin siinä jääkiekkoa, tai ainakin luulin katselleeni ;) Sinne suuntaan mennessä rytmiin pääsi tosi helposti jo päivässä, mutta nää kotiinpaluut on aina vähän tämmösiä. Onneksi viikonloppuna saa laiskottaa! Kivaa lauantaita sinne!

      Poista
  2. Ihanan puhtaan näköinen tuo vipa kuvan tyyny.

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Mää ostin sen tänään! Ihan vahingossa, vaikka olin suojaruukkuja katselemassa. Ruukkua ei löytyny, mutta tyynynpäälisen kanssa kipitin kaupasta ulos. Ihme juttu! :)

      Poista
  3. Mukiinmeneviä todellakin :))


    Sitä vissiin sanotaankin niin, että aikaero on aina pahempi länteen päin liikuttaessa.
    Tullut teilä huomattua ainakin.

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Mä luulen, että pahin jetlägi alkaa olla selätetty! Mutta tää harmaus ja tihkusade! Nyt kevättä kehiin!

      Poista
  4. Vastaukset
    1. Oooh! Minkävärisiin sorruit?

      Poista
    2. Siihen musta-valko-oranssiin.

      Poista
    3. Se musta-valko-oranssi on nätti! Itse ihastuin keltasävyiseen, aika yllättävää :)

      Poista