Se tunne, kun voi vihdoin laittaa automaattisen poissaoloviestin päälle. Ympäripyöreät työpäivät näkyvät naamassa eikä haittaa sekään, että kaikki kamat on vielä pakkaamatta. Kun kukaan ei ole tuuraamassa, pitää seuraavan 10 päivän työt laittaa ajastuksella (ja toivoa, että järjestelmät toimii kuten pitää).
Me lähdetään lomalle! Kettu kuittaa seuraavaksi kaukaa idän auringon alta!
PS. Jep, sangen erikoinen kuvasarja ja hassunhauskat jämäkuvat käytössä. Mutta kohta se kuvanlaatukin paranee, sovitaan näin!
Kuvasarja on sinua, mutta kuitenkin erilainen.
VastaaPoistaNytkö se jo tuli. Loma. Herttinen, että tää sun loman odotus on mennyt nopeasti :)
Pitäkää jättekivaa. No tietysti pidätte.
Ja kaikkee ihkuu.
Kiitti! Nopsaa se aika sitten kuitenkin hurahti. Justhan ihan tossa oli neljäkymmentä jotain päiviä jäljellä.
PoistaMulla on kahden viikon blogit lukematta (mie romahan), Feedlyn listauksessa näkyy enää pelkkä piste, eli vissiin yli tuhannen lukematton blogipostauksen yläpuolelle ollaan päästy. Lupaan kahlata kaikki ihanuudet heti läpi, kunhan olen päässyt lämpimään & vaakatasoon!
Ihan mahtilomaa teille!
VastaaPoistaKiitoksii!
PoistaPitäkää huippurentouttava loma! Täällä jo odotellaan lomakuvia lumisateen keskelle. :)
VastaaPoistaKiitos! Ensimmäiset lomakuvat saatavilla! Ihan samalta kyllä näyttää kuin viime vuotisetkin, vaikka eri paikassa oltiin. Jännä juttu :)
PoistaLämmintä lomaa!
VastaaPoistaKiitos Nalle!
PoistaVoi että, ihanaa lomaa! :)
VastaaPoista-piia
Kiitoksia piipadoon piialle! Loma on jees! :)
Poista