Länsinaapurissa juhlitaan kruununprinsessaa ja Anilandiassa juhlitaan prinsessan keinutuolin valmistumista - äitinsä sai vihdoin valmiiksi pidempiaikaisen tuunausprojektinsa. Alunperin tuoli oli merkillistä vihreää sävyä, joka ei sitten millään mätsännyt Anilandian väreihin (ei edes kukkien). Punainen oli päivän väri ja tulipahan välillä muutakin kuin keltaista - ja Ipanankin mielestä tarpeeksi "tyttömainen".
Aniliinille tarjoutui tänään viettää muutama tunteroinen isolla kirkolla ja tehokkaasti hän tuon ajan käyttikin. Lempiputiikit singahdettiin läpi reippaasti omaan tahtiin ja lempiravintolassa syödäkin ehti. Mukavaa vaihtelua laattailuun, joka toki sekin alkaa olla jo huomattavasti kivuttomalla puolella projektia.
Uutta lomaviikkoa pukkaa hei! Mitäs sitä sitten tuunais?
Ihanaksi oot tuolin tuunannut. Kyllä prinsessan kelpaa.
VastaaPoistaJep! Aamun Pikkukakkoset jo kiikuskeltiin katsoen omasta uudesta tuolista :)
PoistaOnpas hauska keinu, kyllä sopii kotorinsessan siinä keinutella :) Mukavaa kesää
VastaaPoistaOikein kivaa kesää myös sinne! Kiikku on ollut jo ahkerassa käytössä ja nyt jo kyselläänkin mitä seuraavaksi äippä rinsessalle maalais! :)
PoistaNyt vaan tuotantolinja pystyyn!
VastaaPoistaTosi kiva :)
:) Voipi olla, ettei Aniliinin kärsivällisyys riittäisi kaikkien maalauskertojen kuivumisien odottelua! :)
Poistano jo on komia keinu.
VastaaPoistaterkut kaimakeijurinsessalle.
Kiitti! Terkut kerrottu!
Poista