sunnuntai 26. elokuuta 2012

sunnuntain muistelot























Samat kamat, eri ympäristö. Jokunen pidemmän aikaa Aniliinia kyylänneenä saattaa ehkä vielä jopa muistaa! Ja voi nyt hellanlettas tuota pientä pötkylää.

These pictures are taken about two years ago, when we were building our house and living in a rental apartment. All the stuff are the same, but place is different.

8 kommenttia:

  1. Kauniita kuvia! Huomio kiinnittyi erittäin kivoihin verhoihin, tykkään!

    Mukavaa sunnuntaita! :)

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Pistin muuten merkille saman! Meillähän täällä "uudessa kodissa" ei taida olla verhoja yhdessäkään huoneessa. Ipanan huoneeseen meinasin, mutta saamaton mitä saamaton :)

      Oikein hyvää sunnuntaita myös sinne!

      Poista
  2. No muistaahan ne! Ja tosiaan, mikä pötkylä! Tämä äiti-ihminen halusi taas eilen kytätä meidän vauvavideoita. Niitä, missä sanotaan "tätätä" ja muuta sellaista tähdellistä :)

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Kyllä mää kans melkein tippa silmässä kattelin noita pötkyläkuvia. Aiettä, olipahan tuolloin myös ties mitä mahavaivoja ja hampaidentulemisia, ja voi että niitä rauhattomia öitä.

      Poista
  3. Mä muistan kans :) Pötkylä on kyllä ollut tosi söpö pienestä pitäen :)

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. :) Onpa todella mukavaa kuulla, että siellä on teitä ihania pitkänmatkan seuralaisiakin! <3

      Poista
  4. Is fantastic!

    Where do you find that lovely pillow? I love owls : )

    xx

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. I have bought the owl pillow from Aarrekid. They also have a web shop!

      Poista