lauantai 25. elokuuta 2012

ei se tajuu











Jotain se muistaakseni kun muutama viikko sitten topakasti ilmoitin hankkineeni ex-työtoverilta upean kelim-maton. Tänään se on vihdoin täällä ja voitte kuvitella, että tuo yksi hiljaa mökötti menemään koko sen ajan, kunnes matot olivat paikoillaan. Blogimatto keittiöön ja uutukainen olkkariin!

Mutta mikäli vanhat merkit yhtään paikkaansa pitävät ja tuon siippani oireilut tunnen, se tokenee helposti muutamassa päivässä ja saattaa jopa hipihiljaa jossain toisessa yhteydessä kehua muutosta.

Mun Mies ♥

I bought that incredible kelim carpet from my ex workmate - I believe it fits perfectly to our livingroom while the old Ikea carpet is now doing a great job in the kitchen. For my dearest Hobby instead it takes a bit longer time to adjust to the changes.

Men :)

7 kommenttia:

  1. No, on se ihan ok. Kaipaa alle vaan liukuestettä kun meinaa jalan alta luiskahdella. Seuraavaa muutosta odotellessa... ;-)

    VastaaPoista
  2. Hieno on, siinä on syksyn värit. Kyllä sie mies siihen totut :)

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Joo, kyllä Miehenkin silmä pian matossa lepää! :)

      Minäkin ihastuin matossa sen väreihin, vaikken nähnyt sitä ennen ostopäätöstä kuin kuvassa.

      Poista