lauantai 3. maaliskuuta 2012
kukkakaupassa
Jollei vielä ihan kesä, niin ainakin kevät! Aurinkohan ihan lämmittää jo. Meille kylänraitille oli avattu uusi kiva kukkakauppa, jossa käytiin vähän kukkia haistelemassa Ipanan kanssa ja kyselemässä muiden kanssahaistelijoiden nimiä ja sen sellaista. Kun oltiin ostamassa ruotsalaista sisustusaviisia, muisti Ipana suureen ääneen mainita sen tulevan äidin kakkalehdeksi. Ehei, tuo sanonta tarkoittaa kyllä ihan jonkun muun tämän talouden perheenjäsen oman teknisen aihealueen lehdenluvun harrastustoimintaa tietyssä ikkunattomassa huoneessa.
Viime viikonloppujen perinteisistä viikonloppuriennoista poiketen tänään Ipana menee yökylään Mummilaan vanhempiensa suuntaessa kuulkaas ihkaoikeisiin pöytäjuhliin! On uutta kolttua ja säihkysilmät!
Kivaa & aurinkoista viikonlopun jatkoa teille sinne!
Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
Totuus tulee lasten suusta... Heh, punoittivatko poskesi?
VastaaPoistaMukavaa vapaailtaa!
Jep, kyllä vähän piti selitellä taustoja kukkakaupan myyjälle ja kaikille niille muille ihmisille, jotka kaupassa sattuivat samaan aikaan olemaan :)
Poistasiis sullon ihan mahtava ipana! hihii!
VastaaPoista