



Tänään kävimme koko perheen voimin pyörähtämässä kevätmarkkinoilla. Tipusen hattuvalikoima karttui viehättävällä kesähatulla eikä ruokalappujakaan ole näissä soseharkkareissa koskaan liikaa. HoppuDesignin pöydästä olisi voinut helposti ostaa paljon muutakin kivaa, mutta valikoima meidän tirppasen kokoiselle oli harmillisesti melko niukka.
Parvekkeen yrttikimara sai uuden kasvualustan ja nyt saavat rosmariini, ruohosipuli ja persilja kasvaa nököttää kaikki samassa istutuksessa. Mukaan joukkoon pääsee vielä huomenna torilta ostettava basilika. Kerrankin voi kasvattaa hyötykäyttöyrttejä itse, kun saavat suojaisella parvekkeella rauhassa kasvaa.
Toiminnallinen viikonloppu alkaa valitettavasti olla ehtoopuolellaan. Ensi viikolle toivotaan aurinkoisia, muttei liian kuumia kelejä!
Oi mikä ihana hattu!
VastaaPoistaTuo Miffy-pupu on kyllä mun ehdoton suosikki & hattu on tosi hauskan mallinen!
VastaaPoistaMeilläkin oli eilen markkinat ja hetken jo ajattelin, että kivaa, asutaanko samassa kaupungissa. Mutta ei taideta asua :)
VastaaPoista